BAYİ GİRİŞİ
Anasayfa Egepen Kurumsal Egepen Üretim Tesislerimiz

ÜRETİM TESİSLERİMİZ

Egepen Deceuninck, Menemen Plastik Organize Sanayi Bölgesi'ndeki toplam 130.641 metrekare arazi üzerinde 78.300 metrekare kapalı alan ile 100 bin ton kapasiteyle İzmir’de faaliyet göstermektedir.1998 yılından beri TS-EN-ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Standardı çerçevesinde faaliyetlerini yürüten firmamız, hepsi bilgisayar kontrollü 50 adet profil ekstrüzyon hattına sahiptir.

Pencere imalatında kullanılan profillerin, en zor dış ortam koşullarınıa dayanıklı ve uzun ömürlü olması gerekir. Sektöründe dünya lideri olan Deceuninck, sektördeki 100 yılı aşan tecrübesi ve bilgi birikimi ile ülkelerin iklim, yaşam koşulları ve ulusal standart gereksinimlerini dikkate alarak kendi laboratuarlarında tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek çok özel hammadde reçetesi geliştirmiştir. Egepen Deceuninck, kaliteli profil ekstrüzyonunun birinci şartı olan kompound hazırlama işini kendi tesislerinde yapmaktadır.

Ekstrüzyon teknolojisinin ikinci önemli yapı taşi olan kalıplar, Deceuninck’e ait kalıp imalat atölyelerinde imal edilmektedir. Egepen Deceuninck, profil üretiminin en önemli unsurları olan kompound hazırlama, kalıp imalatı ve ekstrüzyon makine teknolojisini kendi bilgi birikimi ile yönlendiren ve yöneten dikey entegrasyonu tamamlamış sektörünün lider firması konumundadır.

Egepen Deceuninck, üretim tesislerinde bulunan lamine kaplama makineleri ile profil yüzeylerini kaplayarak, doğramaların, mekanın dekorasyonu ile bütünleşmesine olanak sağlar. Diğer tamamlama uygulamalarından birisi olan renkli baskı tekniği de Egepen Deceuninck bünyesinde yapılmaktadır. Ayrıca, Egepen Deceuninck bünyesinde üretimi yapılan duvar ve tavan lambrileri de farklı renk ve desende baskı yapılarak müşterilerine alternatif çözümler sunmaktadır.

Mimari kültürümüzün bir parçası olan kemerli doğramalar için fabrikamızda kemer bükme makinaları bulunmaktadır. Bu sayede mimari tasarımın gerektirdiği her türlü doğrama tipine uygun profil üretimine olanak sağlanmaktadır.

Girdi kontrolündenden sevkiyata kadar tüm süreçleri takip ve kontrol edebilecek kalite kontrol laboratuarlarımız en modern ekipman ve cihazlarla donatılmıştır. Bu laboratuarlarda üretilen profillerimizin kalitesi sürekli takip edilmekte, AR-GE faaliyetlerimiz sonucunda ortaya çıkan ürünlerimiz ulusal ve uluslararası standartlara göre uygunlukları test edilmektedir.